Jakie zalety najbardziej cenią pracodawcy? Sprawdź i …pochwal się nimi!

Każdy z nas ma wiele zalet. Wiedzą o tym nasi przyjaciele, rodziny, niestety czasem nie wiedzą o tym najważniejsze osoby, czyli My sami. A nawet jeśli wiemy, to nie umiemy się tym pochwalić. Co za tym idzie, naszych zalet nie zna też potencjalny pracodawca. Należy więc uświadomić sobie, że umiejętność wymienienia swoich pozytywnych cech to jeszcze nie narcyzm oraz, że warto się chwalić. Bo jest czym!

kobieta


Nasze zalety powinny być wymienione już w CV, jednak to w liście motywacyjnym, mamy prawdziwe pole do popisu. Nie należy jednak poprzestać na samym wypisaniu naszych zalet. Powinniśmy każdą z nich opisać lub podać jakiś przykład z naszego życia, gdzie się przejawiła. Więcej informacji o tym, jak napisać list motywacyjny, można znaleźć na stronie www.grafton.pl/strefa-kariery/jak-napisac-list-motywacyjny/, my skupmy się natomiast na cechach charakteru, które należy w liście motywacyjnym umieścić.

Zawsze jednak trzeba pamiętać, żeby nie pisać nieprawdy, ponieważ każdą informację o nas łatwo zweryfikować, jeśli więc masz problemy ze spóźnianiem się, nie rób z punktualności swojej karty przetargowej.

Pożądane przez pracodawców cechy pracownika:

Chęć zdobywania wiedzy/ doświadczenia – ta cecha informuje potencjalnego pracodawcę, że nie przestraszymy się nowych zadań, a stawimy im czoła i chętnie się z nimi zapoznamy.

Pozytywne nastawienie
– nikt nie lubi ponuraków, którzy przychodzą do pracy i przynoszą ze sobą ciemne deszczowe chmury.  Z pozytywnym nastawieniem, wszystko idzie lepiej, przede wszystkim praca.

Sumienność – pracodawca, chce mieć pewność, że może powierzyć pracownikowi ważne zadanie. Jeśli więc nie przekraczamy deadline’ów i wywiązujemy się ze swoich obowiązków, nie bójmy się tym chwalić.

Komunikatywność – nikt nie każe zawierać w pracy przyjaźni, jednak ludzie nie chcą pracować z osobami, które przez 8 godzin się nie odzywają. I nie chodzi tylko o zwykłe rozmowy, ale o zgłaszanie problemów, udzielanie odpowiedzi oraz innych niezbędnych w pracy komunikatów.

Dobra organizacja pracy – dla pracodawcy ważne będzie to, czy potrafimy sami narzucić sobie terminy i trzymać się ich oraz czy jesteśmy w stanie prawidłowo uszeregować priorytety. Ta cecha oznacza również to, że mamy porządek w dokumentach, terminarzu oraz na biurku.

To oczywiście nie są wszystkie zalety, którymi należy się chwalić, tych bowiem jest o wiele więcej. Każdy z nas jest wyjątkowy i każdy posiada wyjątkowe cechy, chwalmy się nimi, bo naprawdę warto.

zaloguj się:

Czytaj:

Jeśli pracowałeś za granicą na umowę o pracę, warto rozeznać...
Wysyłamy dziecko na tematyczny obóz. Czym się kierować? Każdy rodzic wie,...
Ten zawód to idealne rozwiązanie dla osób kreatywnych i pomysłowych,...
Bezrobocie to czas, kiedy wiele osób po nieskutecznych próbach znalezienia...
Każdy, kto pracuje na etacie w ściśle określonych godzinach i...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...