Pomoc socjalna na dzieci w Wielkiej Brytanii

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Rodzina klasyczna dwójka rodziców i dwójką dzieci zamieszkujących w Polsce, których  jeden z rodziców pracuje w Wielkiej Brytanii, może taka rodzina otrzymać rocznie ponad 3700 funtów. Jest to w ramach wypłacanych na Wyspach świadczeń Child Benefit i Child Tax Credit.

Child Tax Credit jest to  ulga podatkowa, pozwalająca na pokrycie kosztów związanych z wychowaniem dziecka. O Child Tax Credit  może wnioskować każdy, kto przy bardzo niskich dochodach ma na utrzymaniu dziecko lub dzieci do 16. roku życia. Jednak w  pewnych, szczególnych przypadkach brane są też pod uwagę dzieci w wieku do lat 19, warunek , muszą się uczyć one w trybie dziennym oraz w pełnym wymiarze godzin.

O Child Tax Credit, podobnie jak o Child Benefit, możesz się ubiegać wtedy  gdy nawet pociecha czy pociechy na stałe przebywają w Polsce. Wszystko to zgodnie z unijnymi przepisami, Ponieważ pociechy które zostały pozostawione przez rodziców w kraju mają takie same prawa do zasiłków rodzinnych, jak te przebywające z nimi na emigracji w Wielkiej  Brytanii.

Jednak aby uzyskać  świadczenia Child Tax Credit i  Child Benefit  należy być zatrudniony w Wielkiej Brytanii  i posiadać prawo do zamieszkiwania na terytorium UK. (Warto napisać że w przypadku obywateli państw Unii Europejskiej jest to czysta formalność), Ponieważ wystarczy udokumentować opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne National Insurance Number i wykazanie, że nasze dziecko aktualnie jest  na terytorium Unii Europejskiej. Następnie trzeba  udowodnić fakt że regularnie łożymy pieniądze na wychowanie dziecka. Warunek jaki należy spełnić w to, aby partner, bądź osoba, z którą dziecko obecnie zamieszkuje, sama nie pobierała na nie zasiłku.

Od lipca 2014 roku rząd  brytyjski  znacznie ograniczył możliwość otrzymania Child Benefit i Child Tax Credit zaraz po przyjeździe na Wyspy. Stało się tak dlatego że prowadzono tzw. Minimalnego progu zarobków. Emigrant musi wykazać się dochodem w wysokości minimum 149 funtów tygodniowo przez okres co najmniej trzech miesięcy.
Oznacza to, że obywatele krajów UE prawo do zasiłku otrzymają dopiero po trzech miesiącach pobytu w Wielkiej Brytanii, i  w tym okresie muszą podjąć . Warto zaznaczyć że nowy próg 149 funtów dotyczy także innych form pomocy.

Nowe zasady mają zastosowanie wobec imigrantów przybywających do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy i wracających na Wyspy po nieobecności trwającej dłużej niż 52 tygodnie.
Maksymalna kwota dodatku możliwa do uzyskania na dziecko, to na dziecko z wysokim stopniem niepełnosprawności aż 7650 funtów rocznie, czyli około 147 funtów tygodniowo.


Jednak każda rodzina jest rozpatrywana indywidualnie  i osoby ubiegające się o to świadczenie mogą skorzystać z kalkulatora na stronie www.gov.uk/tax-credits-calculator. Po wpisaniu danych dotyczących rocznych dochodów rodziny, sytuacji finansowej partnera, wieku dzieci, dowiemy się, czy i w jakiej wysokości przysługuje nam Child Tax Credit.

zaloguj się:

Czytaj:

Szara strefa to pojęcie potoczne, które dotyczy różnego typu działań...
Tematów kosztów pracy bardzo często jest poruszany w polskich mediach.
Obiecywano nam Eldordo, mamy bezrobocie, obiecywano drugą, zieloną wyspę, niedługo...
Królestwo Belgijskie (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien), państwo...
Jeżeli spędzasz każdego dnia wiele godzin przed ekranem swojego monitora,...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...