Uwaga oszuści wyłudzają pieniądze za fikcyjną pracę za granicą.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Oszuści podszywają się pod agencje pracy  które legalnie oferują zatrudnienie za granicą. W ten o to sposób wyłudzają pieniądze za fikcyjną sposobność znalezienia pracy za granicą. W takiej sytuacji bezradni są zarówno rzetelni pośrednicy pracy.


System jest bardzo prosty – na w pełni bezpłatnej stronie internetowej pojawia się propozycja zatrudnienia w innym kraju Unii Europejskiej. Obok może znaleźć się logo znanej agencji. Ma to na celu uwiarygodnić ofertę. Kolejnym krokiem jest poczekanie na telefon fikcyjnego pośrednika. Potem tylko wystarczy, że przekona interesanta.  Warto zaznaczyć że fikcyjny pośrednik tak kieruje rozmową aby  decyzja o wyjeździe musiała być podjęta natychmiast, ponieważ  jaki argument stosuje to że zainteresowanie ofertą jest bardzo duże. Warunek rozpoczęcia  pracy to  wpłacenie odpowiedniej sumy jeszcze przez podróżą, najczęściej na numer konta bankowego. Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie  oferta znika z portalu, a wraz z nią biznesmen - oszust.Przykładów jest dziesiątki i oszuści działają zarówno w Polsce  i  całej Europie, ogłoszenia są na tyle wiarygodne że nadal mają swoich odbiorców. A o to z przykładów:


„Znalazłam na lokalnym portalu internetowym ogłoszenie oferujące pracę w Holandii przy pakowaniu i sortowaniu. Ktoś, z kim się kontaktowałam, domagał się zapłaty za przejazd. Za dwie osoby miało to być 940 zł. Zdobyłam więc kontakt bezpośrednio do holenderskiej firmy. Okazało się, że po pierwsze w Polsce szukają pracowników tylko za pośrednictwem jednej z agencji. Po drugie, koszty biletu są potrącane z pierwszej wypłaty – mówi pani Agnieszka z okolic Krosna.”


Zaniepokojenie Pani Agnieszki i podejrzenia wzbudziły  nadmierny pośpiech sprawcy,  jak również  forma przekazania pieniędzy. Miały pieniądze  trafić na numer konta zupełnie innej osoby niż ta, która oferowała pracę.  Warto zaznaczyć iż sprawcy ogłoszeń tego typu nie muszą pobierać wysokich  kwot jak ww. mogą być to sumy na 80zł, 130zł lub inne nieco mniejsze.


Warto zaznaczyć że w tym roku  proceder jest bardzo duży i agencje pracy notują bardzo dużo uchybień  w których ktoś w ich imieniu chce wyłudzić pieniądze od ludzi poszukujących pracy. Oszuści korzystają z darmowych portali,  gdzie mogą  zamieszczać ogłoszenia, a ich administratorzy nie mają możliwości weryfikacji ich prawdziwości, czy też weryfikacji rzetelności ogłoszeniodawcy i jego intencji. Agencje odnajdują fałszywe oferty w całym Internecie, już  nawet bez żadnych wskazań na portale które by były bardziej podatne na tego typu incydenty.
Ogłoszenia gdzie możemy paść ofiarą oszustwa dotyczą z reguły pracy za granicą, głównie w Holandii, Anglii czy  Niemczech. Najczęściej oferty te nie  wymagają żadnych kwalifikacji, są to  zazwyczaj proste prace w rolnictwie, przy pakowaniu, segregowaniu, zbiorze pieczarek, pomidorów, szparag czy też pracę na magazynie. Musimy pamiętać że są to proste czynności przeważnie nie wymagają znajomości języka obcego jak niemieckiego czy też angielskiego.

 

– Mechanizm tych oszustw są bardzo podobne. W ogłoszeniach pojawiają się nazwy legalnie działających agencji. Nawet podany adres jest bardzo podobny do tego, pod którym mieści się ich siedziba. Nawet gdy wejdziemy na stronę internetową agencji pracy i  porównamy z ofertą pracy, to może stwierdzić iż adres jest ten sam, i że mamy z wiarygodnym pracodawcą, jednak prawda jest omylna.

 

Na co należy zwrócić uwagę?

Charakterystyczną cechą nierzetelnych  partnerów i ich ogłoszeń jest podawany adres mailowy. Z reguły zawiera nazwę agencji lub wymyślone imię i nazwisko, albo nazwę bardzo do niej zbliżoną, ale rozszerzenie tego adresu email należy do jednego z popularnych dostawców poczty elektronicznej, @wp.pl, @gmail.com, @onet.pl. Przykładowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  Aby uwiarygodnić ogłoszenie jako kontakt podawany jest zwykle telefon z Anglii lub Hiszpanii.

 

 

 

 

KOMUNIKAT:

Informujemy że w Internecie pojawiły się osoby wyłudzające pieniądze, oferują pracę i transport lub nocleg, w zamian osoba aplikująca na stanowisko musi zapłacić opłatę na ww.  usługi. Jednak nie otrzymują one pracy, mieszkania i transportu, kontakt się urywa.

 

Informujemy że żaden  pracodawca nie powinien pobierać pieniędzy, "za transport, za mieszkanie, za znalezienie pracy" na konto płatnością tak zw. "z góry".

Ostrzegamy przed osobami!!! posiadające emaile:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >>>>>>>>> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

zgłoszone z dnia 15.07.2013

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

zgłoszone z dnia 25.07.2013

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Również informujemy że osoby oszukujące lub mające złe intencje mogą tworzyć dowolne adresy e-mail, typu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub @wp.pl, @onet.pl, lub inne, jednak są to adresy ktore mają zazwyczaj fałszywe tożsamości. Osoby podszywają się pod firmy kopiując ogłoszenie i zmieniając dane kontaktowe jak numer tel. e-mail, proceder dotyczy całego internetu. I niestety właściciele portali nie mają na ten proceder wpływu. Jeśli natrafisz na takie ogłoszenie zignoruj je, i powiadom moderatora lub administratora portalu.

Cały wątek możesz śledzić tutaj....

Jeśli zauważysz ogłoszenie na naszym portalu o podobnym zabarwieniu proszę niezwłocznie poinformować administratora wysyłając e-mail, nie bądź obojętny:

admin(małpka)ofertypracyzagranica.com.pl

zaloguj się:

Czytaj:

  Wyjazd za granicę może być ekscytującym przeżyciem i świetnym doświadczeniem.
Młode mamy, które nie mają w pobliżu rodziców czy teściów...
Szwajcaria jako państwo federacyjne, składa się z 26 kantonów i...
Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na...
Ten zawód to idealne rozwiązanie dla osób kreatywnych i pomysłowych,...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...