Top10 zawodów za granicą w których mamy szansę na znalezienie pracy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wyjeżdżając za granicę w celach zarobkowych, warto przygotować się na to, co zaoferuje nam tamtejszy rynek pracy. Zapoznaj się z listą 10 zawodów, w których bez wątpienia uda Ci się znaleźć zatrudnienie za godziwe wynagrodzenie. Staraj się wybierać prace, będące najbliższe Twoim kwalifikacjom i oczywiście również zainteresowaniom.

 


Zobacz także: Praca za granicą - wymagania językowe?


1. Pracownicy budowlani – zdecydowanie to zawód, w którym mężczyźni zawsze znajdą pracę, praktycznie w każdym kraju. Potrzebni są zarówno pracownicy wykwalifikowani, jak i tacy, którzy pomimo braku doświadczenia posiadają ogromne chęci do pracy, szybko się uczą, są silni i energiczni. Pracę tego typu znajdziesz rzeczywiście w wielu miejscach, ale przede wszystkim w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
2. Pielęgniarki – to kolejny zawód, którego brakuje krajom, głównie Europy. Zarówno Wielka Brytania, jak i Niemcy czy Włochy, narzekają na stan wykwalifikowania rodzimych pielęgniarek. Choć tutaj niezbędne jest już odpowiednie wykształcenie, nietrudno będzie Ci postarać się o uznanie tych polskich na obczyźnie, zwłaszcza w wymienionych państwach. Są one niezwykle nastawione na osoby, gotowe wykonywać ten zawód. Co więcej, możesz być pewna, że otrzymasz godne wynagrodzenie, czego nie zawsze pielęgniarki mogę spodziewać się w Polsce.
3. Opiekunki – skoro była już mowa o pielęgniarkach, warto przejść krok dalej, opiekunki to posada oferowana w wielu krajach, przede wszystkim jednak, u naszych zachodnich sąsiadów Niemców. Na brak opiekunek, zwłaszcza osób starszych, narzeka również Wielka Brytania oraz Włochy. Trudno się temu dziwić, osoby w podeszłym wieku potrzebują opieki niejednokrotnie całodobowej, na którą mało kto jest w stanie się zdobyć. Poza tym jest to praca zdecydowanie wymagająca, zarówno sił fizycznych, jak i psychicznych. Opiekunki osób starszych mogą jednak zwykle liczyć na zakwaterowanie, wyżywienie oraz naturalnie odpowiednią pensję, dlatego jest to świetna propozycja, dla tych, którzy planują wyjechać na pewien czas, odłożyć sporo pieniędzy i wrócić do kraju.
Poszukiwane są również opiekunki dziecięce, którym oferuje się podobne warunki co opiekunkom osób starszych.
4. Ślusarze.
5. Murarze.
6. Hydraulicy.
7. Cieśle – ostatnie 4 zawody to tylko te najpopularniejsze. Większość krajów Unii Europejskiej narzeka na znaczący brak pracowników fizycznych o właściwych kwalifikacjach. W Niemczech jasno mówi się, że praca znajdzie się dla każdego w zawodach rzemieślniczych. Elektrycy, mechanicy, właśnie ślusarze czy hydraulicy, mechatronicy, a nawet fryzjerzy czy cukiernicy, to pracownicy potrzebni za zachodnią granicą, ale nie tylko tam.
8. Pracownicy w branży hotelarskiej – tutaj szerokie pole do manewrów daje znów Wielka Brytania, ale również Holandia oraz Francja. Potrzebni są w tym krajach zarówno ci wykwalifikowani, po szkołach hotelarskich, jak i osoby szybko się uczące, gotowe do pracy w pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Francja co więcej oferuje wiele miejsc pracy w gastronomii i rozrywce, na dodatek w uroczym miejscu, jakim jest Disneyland.
9. Rolnictwo – to branża, w której zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, w wielu miejscach znajdziemy pracę, pracownicy zbiorów i upraw potrzebni są przede wszystkich w Holandii.
10. Na koniec warto nadmienić, iż niezwykle rozwijającą się branżą, zwłaszcza na Zachodzie, w krajach, takich jak Niemcy czy Francja, ale także w Holandii, staje się ochrona środowiska.

zaloguj się:

Czytaj:

Coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę do pracy. Szczególną popularnością...
Szwajcaria jako państwo federacyjne, składa się z 26 kantonów i...
Emigracja to zjawisko, które znane jest w naszym kraju od...
Składanie życiorysu potocznie zwanego CV podczas starania się o pracę...
Bezrobocie to czas, kiedy wiele osób po nieskutecznych próbach znalezienia...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...