Top10 zawodów za granicą w których mamy szansę na znalezienie pracy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wyjeżdżając za granicę w celach zarobkowych, warto przygotować się na to, co zaoferuje nam tamtejszy rynek pracy. Zapoznaj się z listą 10 zawodów, w których bez wątpienia uda Ci się znaleźć zatrudnienie za godziwe wynagrodzenie. Staraj się wybierać prace, będące najbliższe Twoim kwalifikacjom i oczywiście również zainteresowaniom.

 


Zobacz także: Praca za granicą - wymagania językowe?


1. Pracownicy budowlani – zdecydowanie to zawód, w którym mężczyźni zawsze znajdą pracę, praktycznie w każdym kraju. Potrzebni są zarówno pracownicy wykwalifikowani, jak i tacy, którzy pomimo braku doświadczenia posiadają ogromne chęci do pracy, szybko się uczą, są silni i energiczni. Pracę tego typu znajdziesz rzeczywiście w wielu miejscach, ale przede wszystkim w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
2. Pielęgniarki – to kolejny zawód, którego brakuje krajom, głównie Europy. Zarówno Wielka Brytania, jak i Niemcy czy Włochy, narzekają na stan wykwalifikowania rodzimych pielęgniarek. Choć tutaj niezbędne jest już odpowiednie wykształcenie, nietrudno będzie Ci postarać się o uznanie tych polskich na obczyźnie, zwłaszcza w wymienionych państwach. Są one niezwykle nastawione na osoby, gotowe wykonywać ten zawód. Co więcej, możesz być pewna, że otrzymasz godne wynagrodzenie, czego nie zawsze pielęgniarki mogę spodziewać się w Polsce.
3. Opiekunki – skoro była już mowa o pielęgniarkach, warto przejść krok dalej, opiekunki to posada oferowana w wielu krajach, przede wszystkim jednak, u naszych zachodnich sąsiadów Niemców. Na brak opiekunek, zwłaszcza osób starszych, narzeka również Wielka Brytania oraz Włochy. Trudno się temu dziwić, osoby w podeszłym wieku potrzebują opieki niejednokrotnie całodobowej, na którą mało kto jest w stanie się zdobyć. Poza tym jest to praca zdecydowanie wymagająca, zarówno sił fizycznych, jak i psychicznych. Opiekunki osób starszych mogą jednak zwykle liczyć na zakwaterowanie, wyżywienie oraz naturalnie odpowiednią pensję, dlatego jest to świetna propozycja, dla tych, którzy planują wyjechać na pewien czas, odłożyć sporo pieniędzy i wrócić do kraju.
Poszukiwane są również opiekunki dziecięce, którym oferuje się podobne warunki co opiekunkom osób starszych.
4. Ślusarze.
5. Murarze.
6. Hydraulicy.
7. Cieśle – ostatnie 4 zawody to tylko te najpopularniejsze. Większość krajów Unii Europejskiej narzeka na znaczący brak pracowników fizycznych o właściwych kwalifikacjach. W Niemczech jasno mówi się, że praca znajdzie się dla każdego w zawodach rzemieślniczych. Elektrycy, mechanicy, właśnie ślusarze czy hydraulicy, mechatronicy, a nawet fryzjerzy czy cukiernicy, to pracownicy potrzebni za zachodnią granicą, ale nie tylko tam.
8. Pracownicy w branży hotelarskiej – tutaj szerokie pole do manewrów daje znów Wielka Brytania, ale również Holandia oraz Francja. Potrzebni są w tym krajach zarówno ci wykwalifikowani, po szkołach hotelarskich, jak i osoby szybko się uczące, gotowe do pracy w pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Francja co więcej oferuje wiele miejsc pracy w gastronomii i rozrywce, na dodatek w uroczym miejscu, jakim jest Disneyland.
9. Rolnictwo – to branża, w której zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, w wielu miejscach znajdziemy pracę, pracownicy zbiorów i upraw potrzebni są przede wszystkich w Holandii.
10. Na koniec warto nadmienić, iż niezwykle rozwijającą się branżą, zwłaszcza na Zachodzie, w krajach, takich jak Niemcy czy Francja, ale także w Holandii, staje się ochrona środowiska.System reklamy Test

zaloguj się:

Czytaj:

Obecnie pracodawcy coraz częściej zatrudniają pracowników na podstawie umów zleceń.
Pierwsze dni pracy nowo przyjętego pracownika są bardzo ważne z...
Dobra niania to skarb. Jakie cechy musi posiadać, aby mieć...
Królestwo Belgijskie (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien), państwo...
Jest wiele osób, które potrzebują pracy dorywczej a więc tylko...

najciekawsze:

Nie mówią prawie nic, bezradnie patrzą w krąg wyblakłym wzrokiem swym… Choć mogą forsę mieć, to przecież biedni są, bo...
;