Czy nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia pomoże znaleźć pracę młodym ludziom?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dobra wiadomość dla młodych ludzi. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia. Oznacza to, że zostaną wprowadzone w życie zmiany, które szczególnie powinny dotknąć młodych ludzi i urzędników Powiatowych Urzędów Pracy. Nowe modyfikacje zakładają m. in. zmianę definicji młodego człowieka na rynku. Prócz tego zostaje wprowadzone wiele nowych narzędzi, które znacząco mogą pomóc młodym osobom, które dopiero co skończyły studia.

Fot. screen twitter.com/MPiPS_RP


Jak głoszą zmiany, młody człowiek to już nie osoba, która nie ukończyła 25. roku życia, zwiększono bowiem minimalną ilość lat do 30. Absolwenci będą mieli zagwarantowane staże oraz zatrudnienie do 4 miesięcy po zakończeniu nauki. Pracodawcy, którzy zatrudnią po 6 miesiącach osoby będące na stażu dostaną 1. 5 tys. zł. Pozwoli to młodym osobom nabrać doświadczenia, a w przyszłości może nawet zagwarantować pracę.

Ponadto następnymi zmianami jest wprowadzenie bonów dla młodych ludzi, które gwarantują wiele profitów. Jeżeli młoda osoba znajdzie pracę wystarczając daleko od domu, aby skorzystać z bonu zasiedleniowego, może liczyć nawet na 7 tys. zł. Wystarczy tylko udowodnić, że miejsce zamieszkania znajduje się minimum 80 km od miejsca pracy. Innym wyjściem jest udowodnienie, że podróż do miejsca zatrudnienia zajmuje nam 3 godzinny dziennie. Można skorzystać również z bonu szkoleniowego, który może pokryć wszystkie koszty zakwaterowania i wyjazdu do miejsca, gdzie odbywa się szkolenie. Natomiast bon zatrudnieniowy pozwoli na pracę minimum do 18 miesięcy bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Wprowadzone zmiany mogą wpłynąć na ożywienie na rynku zatrudnienia. Wiele z nowych narzędzi może stworzyć trwałe miejsca pracy i poprawić działanie Powiatowych Urzędów Pracy. Staże i szkolenia mogą stać się bardziej przydatne i opłacalne niż były wcześniej, jednak jak będzie, dowiemy się w przyszłym czasie.System reklamy Test

zaloguj się:

Czytaj:

Szara strefa to pojęcie potoczne, które dotyczy różnego typu działań...
  Wyjazd za granicę może być ekscytującym przeżyciem i świetnym doświadczeniem.
Dobra niania to skarb. Jakie cechy musi posiadać, aby mieć...
Dobra wiadomość dla młodych ludzi. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o...
Polacy bardzo często poszukują pracy poza granicami swojego kraju –...

najciekawsze:

Nie mówią prawie nic, bezradnie patrzą w krąg wyblakłym wzrokiem swym… Choć mogą forsę mieć, to przecież biedni są, bo...
;