Praca w Niemczech: jakie zawody są pożądane?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Niemcy to kraj, który leży najbliżej Polski i wyjazd do Niemiec za pracą wydaje się bardzo opłacalny, zwłaszcza jeśli jesteś Polakiem zamieszkującym tereny przygraniczne. Niemcy szukają pracowników zza granicy cały czas, mimo że wydaje się, że niektóre miasta są oblegane przez obcokrajowców i nie da się pozornie tam znaleźć już żadnej pracy. Poszukiwani są pracownicy fizyczni wszelkiego rodzaju - murarze, dekarze i inni pracownicy budowali.

Poszukiwani są także pracownicy chętni do pracy w gastronomii, ogrodnictwie, przy pracach porządkowych w większych miastach. Ponadto Niemcy wciąż chętnie poszukują osób, które są w stanie samodzielnie i umiejętnie gotować, piec ciasta, wykonywać prace cukiernicze. Poszukiwani są także lekarze o każdego rodzaju specjalizacji - od chirurgów naczyniowych po stomatologów. Poszukuje się w Niemczech, podobnie jak w każdym innym kraju w Europie informatyków i osób, które sprawnie poruszają się w branży multimediów.

 

 

Za zachodnią granicą cenione są także polskie pielęgniarki oraz osoby, które są w stanie zaopiekować się fachowo osobami starszymi i obłożnie chorymi - nie tylko opiekunki, ale także osoby z dyplomem rehabilitanta, fizjoterapeuty. Poza tym tradycyjnie można w Niemczech w niektórych regionach znaleźć pracę w rolnictwie na większych plantacjach i gospodarstwach rolnych.

zaloguj się:

Czytaj:

Wiele osób uważa, że krawiectwo to zawód, który odchodzi do...
Tworzenie biznes planu do urzędu pracy, to działanie, które czeka...
Coraz to częściej zdarza się iż znajdujemy ciekawą ofertę pracy...
Każdy pracownik, posiadający umowę o pracę ma prawo do corocznego...
Aby znaleźć dobrą pracę, samo bycie wybitnym specjalistą nie wystarczy.

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...