Praca w Niemczech: jakie zawody są pożądane?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Niemcy to kraj, który leży najbliżej Polski i wyjazd do Niemiec za pracą wydaje się bardzo opłacalny, zwłaszcza jeśli jesteś Polakiem zamieszkującym tereny przygraniczne. Niemcy szukają pracowników zza granicy cały czas, mimo że wydaje się, że niektóre miasta są oblegane przez obcokrajowców i nie da się pozornie tam znaleźć już żadnej pracy. Poszukiwani są pracownicy fizyczni wszelkiego rodzaju - murarze, dekarze i inni pracownicy budowali.

Poszukiwani są także pracownicy chętni do pracy w gastronomii, ogrodnictwie, przy pracach porządkowych w większych miastach. Ponadto Niemcy wciąż chętnie poszukują osób, które są w stanie samodzielnie i umiejętnie gotować, piec ciasta, wykonywać prace cukiernicze. Poszukiwani są także lekarze o każdego rodzaju specjalizacji - od chirurgów naczyniowych po stomatologów. Poszukuje się w Niemczech, podobnie jak w każdym innym kraju w Europie informatyków i osób, które sprawnie poruszają się w branży multimediów.

 

 

Za zachodnią granicą cenione są także polskie pielęgniarki oraz osoby, które są w stanie zaopiekować się fachowo osobami starszymi i obłożnie chorymi - nie tylko opiekunki, ale także osoby z dyplomem rehabilitanta, fizjoterapeuty. Poza tym tradycyjnie można w Niemczech w niektórych regionach znaleźć pracę w rolnictwie na większych plantacjach i gospodarstwach rolnych.

zaloguj się:

Czytaj:

Nikogo już nie dziwi fakt, że wielu Polaków decyduje się...
Tworzenie biznes planu do urzędu pracy, to działanie, które czeka...
Obiecywano nam Eldordo, mamy bezrobocie, obiecywano drugą, zieloną wyspę, niedługo...
Prowadzenie firmy wymaga niemałych nakładów finansowych. Każdy przedsiębiorca wie dokładnie,...
Zagraniczny rynek budowlany jest niezwykle chłonny, jeśli chodzi o przyjmowanie...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...