Drukuj

Opis oferty pracy:

Agencja Zatrudnienia ( KRAZ 1670 ), PanPol sp. z o.o.,  poszukuje 5 pakowaczy elementów stalowych ze znajomością języka niderlandzkiego ( holenderski ).
WYMAGANIA:
a) ma doświadczenia w pracy fizycznej, najlepiej przy pakowaniu
b) mówić po niderlandzku „z rękami w kieszeniach”: umie się przedstawić, porozmawiać o rodzinie, gdzie pracował, o BHP w pracy etc.
c) jest sprawny fizycznie i nie boi się szybkiej pracy
d) chce pracować w systemie trój-zmianowym
e) możliwość pracy przez bardzo długi czas lub, jeśli kandydat chce, stałej pracy i osiedlenia się w Belgii.
f) pracownik musi mieć swój własny samochód

Wynagrodzenie według belgijskiego prawa pracy:
1. stawka brutto12,6921 Euro / godzinę. Wszystkie dodatki za nadgodziny, pracę zmianową, pracę w święta lub weekendy zgodnie z prawem belgijskim: nocki dodatek 2,5384 Euro / godz. ; zmiana ranna dodatek 1,2692 ; zmiana wieczorowa dodatek 1,2692 ; sobota dodatek 6,3461 ; sobota noc dodatek 8,8845 ; niedziela dodatek 12,6921 ; zmiana sobotnia wczesna dodatek 7,6153 ; zmiana sobotnia późna dodatek 7,6153 ; zmiana niedzielna wczesna dodatek 13,9613 ; zmiana niedzielna późna dodatek 13,9613 ; święto dodatek 12,6921 ; niedziela noc dodatek 15,2305
2. stawka netto za zwykłą godzinę pracy wynosi 8,94 Euro.
3. 13-tka, wypłacana w styczniu za poprzedni rok. Wynosi 8,33% liczone od zarobków brutto w okresie od 01.07 do 30.06, ale pod warunkiem, że w tym okresie pracownik przepracował minimum 60 dni. W przeliczeniu na stawkę netto to daje około 0,80 Euro netto / godzinę więcej.
4. Podatek dochodowy, zgodnie z prawem belgijskim jest opłacany przez pracownika. Pracownik dostanie ulgi z podatku dochodowego na dzieci w wieku szkolnym płatne zgodnie z prawem belgijskim. Generalnie, przy tych stawkach otrzymuje się więcej zwrotu podatku niż się go płaci.
5. Wszystkie święta narodowe są płacone jak dzień pracy. W roku jest 10 takich dni.
6. Tygodniowe wypłaty na konto. Pracownik powinien mieć numer konta bankowego w Polsce + IBAN lub SWIFT, bo dla pracownika nierezydent jest trudno w Belgii wyrobić rachunek bankowy
7. miesięczny zasiłek na dzieci: na pierwsze dziecko: 90,28 Euro; na drugie dziecko 167,05 Euro ; na trzecie i kolejne dziecko 249,41 Euro. Przykład: na trójkę dzieci zasiłek wynosi: 90,28 + 167,05 + 249,41 = 506,74 Euro miesięcznie. Dzieci nie muszą mieszkać w Belgii. Na wysokość zasiłku ma wpływ to czy dostaje się już zasiłek w Polsce. Jeśli zasiłek jest już pobierany w Polsce to w Belgii dostaje się różnicę. Zasiłek na dzieci przysługuje do momentu ukończenia nauki, jeśli dziecko jest na utrzymaniu rodziców.
8. Płatne wakacje: Pracownik, po przepracowaniu pełnego miesiąca nabywa prawo do 2 płatnych dni urlopu.
9. Świadczenia urlopowe: pracownik otrzymuje tzw. pieniądze wakacyjne w Maju za poprzedni rok zgodnie z belgijskim prawem. Szczegółowe informację można uzyskać pod http://www.rjv.fgov.be/fr/content/calcul-du-pecule-des-vacances-ordinaires
10. Okres urlopu jest do uzgodnienia pomiędzy pracownikiem i pracodawcą według kalendarza urlopowego pracodawcy.
11. UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE (emerytura, renta). Składki na ubezpieczenie społeczne dla każdej osoby zatrudnionej na umowę o pracę, płaci pracodawca. Wysokość składek ustalona jest przez Rząd i zależy też od sytuacji rodzinnej pracownika. Okres przepracowany w Belgii liczy się do polskiej emerytury. Poza tym, każdy kto mieszka i pracuje w Belgii musi ubezpieczyć się w wybranym "funduszu zdrowia" w Belgii. Te instytucje są w połowie państwowe, lecz każdy z osobna musi opłacać składki raz na kwartał lub na rok (kilkanaście euro na kwartał). Jest to podstawowy pakiet - uwzględnia wizyty u wszystkich lekarzy.
12. Ubezpieczenie wypadkowe: Koszty leczenia związane z wypadkiem przy pracy pokrywa ubezpieczyciel pracodawcy. Powyższe ubezpieczenie pokrywa również drogę do i z pracy. Pracownik powinien się doubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków ; prywatna decyzja pracownika.
13. Ubezpieczenie chorobowe: jeżeli pracownik pracuje dłużej niż miesiąc, to należy mu się płatne chorobowe. Okres płatnego chorobowego zależy od długości stażu pracy. Jeśli dany pracownik nie posiada odpowiedniego stażu pracy, a znajduje się na długim chorobowym, to koszty utraconych zarobków pokrywa fundusz zdrowia. W pierwszym tygodniu choroby ( jeśli ma się co najmniej miesiąc stażu w firmie ) otrzymuje się pełną wypłatę; im dłużej trwa choroba, tym mniej otrzymuje się chorobowego ( 80%, 60% ... ). W razie choroby można liczyć na prawie bezpłatna służbę zdrowia ( 90%kosztów leczenia łącznie z lekami jest zwracane choremu ).
14. Po przepracowaniu kilku miesięcy pracownik może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.
15. Zakwaterowanie: Pracodawca gwarantuje mieszkanie o naprawdę poprawnym standardzie. Pracownik płaci za mieszkanie po 10 Euro, ale tylko za dzień w którym pracuje lub płatne święta państwowe. Pracodawca płaci za resztę dni jak również za zakwaterowanie w weekendy i urlopy oraz opłaca faktury za sprzątanie, media itp.
16. Koszty podróży: Pracownik opłaca koszt podróży z Polski i z powrotem. Podróż z miejsca zamieszkania w Belgii do pracy i z powrotem: zwrot za dojazdy według prawa belgijskiego: 3,44 Euro / dzień.

Prosimy o przesłanie na cv@euroworker.pl :
1. aktualnego CV w języku polskim i niderlandzkim ( najlepiej ze zdjęciem ) napisane zgodnie z poniższymi wskazówkami:
okresy zatrudnienia według schematu: od miesiąc.rok do miesiąc.rok + nazwa zakładu pracy. Jeśli praca wykonywana w tym zakładzie przez agencję pracy to RÓWNIEŻ nazwę tej agencji + opis jakie prace Pana wykonywał w tym okresie. Proszę pamiętać, że dobrze napisane CV to wizytówka pracownika i bardzo pomaga przekonać pracodawcę, że to Pana jest na 100% tym kandydatem, którego on w tej chwili poszukuje. Dlatego w Pana CV musi być informacja, że ma Pan doświadczenie w danym zakresie tak jak jest to wymagane w danej ofercie pracy ! Proszę więc sprawdzić swoje CV pod tym kątem i go ewentualnie uzupełnić.
proszę również sprawdzić dane kontaktowe, czy numer telefonu i e-mail jest aktualny.
2. skan dowodu osobistego
3. skan prawa jazdy
4. świadectwa pracy lub inne dokumenty potwierdzające doświadczenie w zawodzie dużym plusem
5. po zaakceptowaniu kandydata przez pracodawcę nastąpi podpisanie umowy na pośrednictwo pracy z naszą agencją i następnie umowy o pracę z pracodawcą.
Dokumenty proszę przesyłać na: cv@euroworker.pl

Kontakt:

PanPol

zaloguj się:

Czytaj:

Praca stanowi bardzo ważną część naszego życia. Od tego jak...
Podobno statystyczny Polak zmienia pracę dopiero wtedy, kiedy musi. Jest...
Wielka Brytania od początku ostatniej fali emigracji była jednym z...
Najniższa krajowa w poszczególnych państwach UE, wiadomo że Polacy nie...
Dziecko chce nowy rower, a Ty nie masz pieniędzy? Weź...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...