Niemcy- szansa dla młodych i bezrobotnych Polaków

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Niemcy to nasz zachodni sąsiad, który jest jedną z potęg gospodarczych zarówno współczesnej Europy jak i świata. Fakt ten jest wielką pokusą dla bezrobotnych Polaków, którzy mają już dość pogarszającej się sytuacji w Polsce. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków, (zwłaszcza młodych, którzy mają być przyszłością kraju i pracować na emerytury poprzednich pokoleń) wyjeżdża nie tylko do Niemiec, lecz także Holandii czy Anglii. Sytuację tą z chęcią przyjmują oczywiście Niemcy, którzy w Polakach widzą solidnych pracowników, niekoniecznie przyzwyczajonych do 8-godzinnego dnia pracy i wolnego tempa pracy ( dla Niemców nie liczy się czas, lecz skutek ). Co najbardziej kusi młodych Polaków oraz tych nieco starszych i bezrobotnych ?

Oczywiście wyższa płaca nieodłącznie związana z walutą Euro. Prócz tego Niemcy mają dla Polaków miejsca pracy, co już stawia Polskę na przegranej pozycji. Dlatego Niemcy niewątpiliwie są szansą dla Polaków, lecz czy na pewno nie ma tu minusów ? Tu się sytuacja nieco komplikuje. Wyższy zarobek, miejsce pracy to zalety. Lecz Niemcy nie szukają wszystkich na wszystkie stanowiska. Pamiętać należy że Niemcy to kraj przede wszystkim starzejący się. Co to oznacza ?

 

Mianowicie to że Niemcy poszukują przede wszystkim pielęgniarek i osób związanych z opieką zdrowotną gdyż sytuacja będzie się pogarszać i coraz więcej będzie potrzebnych ludzi z dziedziny medycyny. Prócz tego drugą grupą najbardziej poszukiwaną przez naszych sąsiadów są mechanicy, spawacze, ślusarze i wielu innych fachowców z dziedzin techniki, elektroniki, budownictwa itd. Ponadto wyjazd do pracy do Niemiec nie zawsze i nie od razu musi oznaczać życie jak w Madrycie.

Często Polacy wracają po miesiącu z niczym albo niewielkim zarobkiem. Dlatego choć praca za granicą to dla bezrobotnych Polaków szansa to jednak nie jest to łatwa do realizacji szansa. Problem mają także młodzi Polacy, którzy np. przy zbiorach trafiają pod tzw. wiekówkę, o której opowiadała mi pewna osoba pracująca wiele godzin przy zbiorach i dostająca 2 razy mniej niż zaledwie 2 lata starsza osoba wykonująca tą samą pracę przez tyle samo godzin. Jednak mimo tego wszystkiego praca za granicą to wielka szansa na godne życie dla bezrobotnych Polaków. Nie dla wszystkich oczywiście, lecz sił spróbować może przecież każdy z nas. Poza tym jeśli przyjrzymy się wadom i zaletom wyjazdu do Niemiec a pozostania w Polsce to niestety, ale jasne i zrozumiałe staje się, że przynajmniej na razie nie mamy co liczyć na nasz własny kraj...

zaloguj się:

Czytaj:

Szukanie pracy to stresujące i bardzo trudne zajęcie, z którym...
Niemcy to kraj, który leży najbliżej Polski i wyjazd do...
Emigracja to zjawisko, które znane jest w naszym kraju od...
Obecnie na polskim rynku ciężko jest znaleźć pracę, która odpowiadałaby...
Zagraniczny rynek budowlany jest niezwykle chłonny, jeśli chodzi o przyjmowanie...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...