Praca za granicą. Zostań opiekunem w Niemczech

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Otwarcie granic, kryzys gospodarczy, rosnące bezrobocie i niski poziom płac w kraju to jedne z głównych przyczyn emigracji zarobkowej Polaków. Sfrustrowani ciągłymi kłopotami finansowymi ludzie coraz częściej i chętniej korzystają z ofert zatrudnienia w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Duży procent wyjeżdżających stanowią ci, którzy pracować będą nie w wyspecjalizowanych firmach i fabrykach, ale w prywatnych domach mieszkańców krajów zachodnich. Do najpopularniejszych zajęć tego typu należy opieka nad starszymi osobami, na którą największe zapotrzebowanie zgłasza nas zaodrzański sąsiad. To dobre rozwiązanie dla osób cierpliwych, pracowitych i empatycznych, które mogą pochwalić się znajomością niemieckiego w stopniu komunikatywnym.


Pracuj legalnie i na podstawie korzystnej umowy!

Szukać trzeba przede wszystkim tych firm, które nie tyle pośredniczą, co zatrudniają opiekunów, gwarantując im pakiety świadczeń socjalnych, legalny dochód oraz zrozumiałe, zabezpieczające interesy obu stron umowy. Warto przeglądać różnego typu fora internetowe poświęcone pracy za granicą. Ludzie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi opieki nad starszą osobą. Opisują też szczegóły współpracy. Można się więc dowiedzieć, czy dana firma organizuje transport, zapewnia zakwaterowanie i czy jest wypłacalna. Niektóre z nich - np. Promedica24 - zapewniają swoim pracownikom uczestnictwo w kursach pielęgnacyjnych i językowych, co jest doskonałym sposobem na zwiększenie zawodowych kompetencji.


Dla kogo praca w charakterze opiekuna?

Do procesu rekrutacyjnego w większości firm mogą przystąpić osoby ze znajomością języka niemieckiego, otwarte na potrzeby drugiego człowieka, posiadające doświadczenie w pielęgnowaniu ludzi chorych i starszych. Umiejętności językowe są zazwyczaj weryfikowane testem lub rozmową po niemiecku z rekruterem. Opiekunom przyda się również prawo jazdy, zwłaszcza gdy wyjeżdżać będą do mniejszych miejscowości. Do ich obowiązków należą zarówno czynności opiekuńcze (podawanie leków, pomoc przy myciu się i ubieraniu itp.), proste prace domowe, jak i zapewnianie zwykłego, miłego towarzystwa ułatwiającego znoszenie trudów podeszłego wieku czy choroby. Szczegółowy zakres współpracy opiekun ustala już z konkretną rodziną oraz przedstawicielem firmowym. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w charakterze opiekuna powinny odwiedzić stronę www.opiekunki.promedica24.com.pl, gdzie publikowane są aktualne ogłoszenia dotyczące wolnych miejsc pracy.

zaloguj się:

Czytaj:

Niemcy to nasz zachodni sąsiad, który jest jedną z potęg...
Niemcy to kraj, który leży najbliżej Polski i wyjazd do...
Zagraniczny rynek budowlany jest niezwykle chłonny, jeśli chodzi o przyjmowanie...
Osoby poszukujące pracy często robią ten błąd, że składają swoje...
W Polsce mamy prawie 16 milionów dorosłych osób, które są...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...