Dlaczego Polacy tak chętnie emigrują?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Emigracja to zjawisko, które znane jest w naszym kraju od dawna, jednak znacząco przybrało ono na sile zaraz po przystąpieniu Polski do UE. Otwarcie granic a więc zmniejszenie liczby formalności sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło myśleć o emigracji.

emigracja

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną takich wyjazdów są względy finansowe. W Polsce ciągle panuje wysokie bezrobocie a nawet jeśli komuś uda się pracę znaleźć zwykle jest mało płata, na umowę zlecenie albo w ogóle bez umowy. Na zachodzie oraz północy Europy pracę można znaleźć dużo łatwiej. W krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja minimalne płace wynoszą około 1000 euro na miesiąc. Jest to więc dużo więcej niż można uzyskać w kraju.

Pracownicy zatrudnieni w krajach zachodnich są także lepiej traktowani. Pracodawcy nie oszukują na nadgodzinach czy urlopach, skrupulatnie przestrzegają przepisów BHP. Polacy wyjeżdżają również dlatego, że kraje zachodnie są lepiej zorganizowanie, maja sprawnie działające sądy, urzędy i policję. Tym, co przyciąga jest także bardzo rozbudowany system socjalny. Wreszcie młodzi ludzie wyjeżdżają w poszukiwaniu przygody, nowości i wyzwań. Wielu z nich od wyjazdu zmusza nie tylko brak pracy ale także fatalna sytuacja mieszkaniowa w Polsce.

zaloguj się:

Czytaj:

Coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę do pracy. Szczególną popularnością...
Prowadzenie firmy wymaga niemałych nakładów finansowych. Każdy przedsiębiorca wie dokładnie,...
Aby starać się o zasiłek dla bezrobotnych w Holandii trzeba: *w...
Wielka Brytania od początku ostatniej fali emigracji była jednym z...
Pierwsze dni pracy nowo przyjętego pracownika są bardzo ważne z...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...