Jak wprowadzić nowego pracownika do pracy?

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Pierwsze dni pracy nowo przyjętego pracownika są bardzo ważne z punktu widzenia jego przyszłej efektywności. Od tego jak przebiegać będzie wprowadzenie pracownika zależy jego dobre funkcjonowanie w zakładzie pracy.

Pierwsze dni pracy

Na początek nową osobę trzeba przedstawić kolegom oraz zwierzchnikom. Osoba wprowadzająca powinna przybliżyć specyfikę firmy, scharakteryzować ofertę oraz oprowadzić po zakładzie. Najważniejsze jednak jest jasne wskazanie obowiązków danej osoby. Każdy nowy pracownik musi wiedzieć za co odpowiada oraz czyje polecenia w pierwszej kolejności powinien wykonywać. Na samym wstępie nie należy przytłaczać pracownika nadmiarem wiedzy czy obowiązków.

 

Trzeba też wykazać wyrozumiałość gdyż wiadomo, że każdy nowy na początku popełnia liczne błędy. Pracodawcy często już na wstępie wprowadzają stresującą atmosferę i wpędzają nowych pracowników w poczucie winy gdy ci przez niewiedzę i brak doświadczenia spowodują jakieś straty w firmie. Należy unikać takiego traktowania a zamiast tego w razie popełnienia błędu należy okazać wsparcie i zrozumienie. Każdy przełożony powinien również pamiętać, że praca w początkowym etapie jest bardzo ważna, bo jeśli pracownik nabierze złych nawyków to prawdopodobnie będzie tak pracował już przez cały czas.



System reklamy Test

zaloguj się:

Czytaj:

Każdy, kto pracuje na etacie w ściśle określonych godzinach i...
Wiele osób uważa, że krawiectwo to zawód, który odchodzi do...
Bezrobocie to bardzo trudny czas dla każdego człowieka. Nieprzyjemna jest...
Jeśli chcesz wyjechać do pracy do Holandii, musisz wiedzieć, że...
Praca stanowi bardzo ważną część naszego życia. Od tego jak...

najciekawsze:

Nie mówią prawie nic, bezradnie patrzą w krąg wyblakłym wzrokiem swym… Choć mogą forsę mieć, to przecież biedni są, bo...
;