Gdzie szukać pracy „od zaraz”?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kiedy pali się grunt pod nogami i potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki, najważniejsza jest skuteczność. Podstawą w tej materii jest aktywne szukanie pracy wszystkimi dostępnymi kanałami. Kuszą Cię oferty zaczynające się od: „pilnie zatrudnię”, „dam pracę”, „pracownik na dziś”, na które możesz trafić codziennie na Facebooku i w serwisach z ogłoszeniami o pracę? Skorzystaj z nich. Pamiętaj jednak, że tego typu ogłoszenia o pracę od ręki, dostępnie są nie tylko w internecie. Gdzie jeszcze ich szukać?

Internetowe serwisy

Gumtree, gazetapraca, pracuj, szybkopraca… można wymieniać bez końca. Któż z nasz nie skorzystał kiedyś z usług takiego serwisu? To jedno z najpopularniejsze medium, po które sięga większość obywateli naszego kraju, szczególnie tych młodych, szukających pracy „od zaraz”. Niezaprzeczalnym plusem tych portali jest fakt, że są bardzo proste w obsłudze, mają czytelny podział na kategorie i nie wymagają od nas wychodzenia z domu. Możemy w piżamie, bez udawania się do urzędu pracy, zasiąść przed komputerem i przeglądać ogłoszenia.

Prasa codzienna

Chociaż czyta ją głównie starsze pokolenie, także to młodsze nie powinno o niej zapominać. Chociaż nie aktualizuje się tak często jak strony internetowe, jest równie wartościowym miejscem poszukiwania pracy – szczególnie tej „od ręki”. Przedsiębiorcy z wieloletnim stażem przyzwyczajeni są do ogłoszeń prasowych i wciąż chętnie z nich korzystają. Kup więc lokalną gazetę codzienną i przekonaj się sam! Kto wie, może rubryka „ogłoszenia” jeszcze Cię zaskoczy.

Agencje pośrednictwa pracy

Jeśli jesteś już zmęczony codziennym przeglądaniem ogłoszeń lub zwyczajnie nie masz na to czasu, udaj się do profesjonalistów, np. agencji pośrednictwa pracy http://www.gppeople.pl/. Właśnie w takich miejscach dowiesz się na jakie warunki możesz liczyć, czy któreś z dostępnych ogłoszeń spełnia Twoje wymagania i czy dostaniesz pracę „od ręki”. Najczęściej do takich agencji zgłaszają się bowiem sami pracodawcy, którzy „na już” potrzebują pracowników, czy to do pracy tymczasowej, czy też stałej.

Rodzina i znajomi

Nikogo już dziś nie zdziwi fakt, że bez znajomości w życiu daleko nie zajdziemy. I nie chodzi tu tylko o aspekt społeczny, lecz przede wszystkim zawodowy. Jeśli od dłuższego czasu szukasz pracy powiedz o tym bliższej i dalszej rodzinie oraz znajomym. Najczęściej popełnianym błędem bezrobotnych jest trzymanie tego w tajemnicy. System poleceń ma się w Polsce naprawdę świetnie, więc oferta pracy może przyjść do ciebie właśnie pocztą pantoflową.

zaloguj się:

Czytaj:

Internet pomaga nam już w niemal każdej dziedzinie życia. Jest...
Coraz więcej osób dostaje tzw. umowy śmieciowe, dzięki którym pracodawcy...
Królestwo Belgijskie (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien), państwo...
Osoby poszukujące pracy często robią ten błąd, że składają swoje...
Każdy, kto pracuje na etacie w ściśle określonych godzinach i...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...