Korepetycje po angielsku – przygotuj dziecko do emigracji.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

O przyszłości za granicą coraz więcej młodych Polaków myśli już na etapie szkoły licealnej lub technikum. To wtedy wielu z nich, przy porozumieniu z rodzicami, podejmuje decyzję o ubieganiu się o przyjęcie na zagraniczne uczelnie, staranie o stypendium zagraniczne lub po prostu postanawia po maturze wyjechać do innego kraju do pracy. Dla innych pójście do szkoły w innym kraju wiąże się natomiast ściśle z emigracją całej rodziny.
Kraje UE czekają dla osób uczących się jezyka?

Korepetycje po angielsku – dla kogo?


Decydując się już w tak młodym wieku na karierę za granicą warto pomyśleć o korepetycjach po angielsku. W zależności od zakresu poruszanego materiału mogą chodzić na nie osoby, które:


chcą studiować na zagranicznej uczelni i potrzebują fachowego słownictwa po angielsku z danej dziedziny: matematyki, fizyki, biologii itp.

wybierają się do pracy za granicą z określonej dziedziny i chcą profesjonalnie omawiać jakiś temat, związany z wiedzą szkolną,

przeprowadzają się za granicę do kraju angielskojęzycznego i będą musiały iść tam do szkoły (np. dzieci emigrujących rodziców),

planują w Polsce studia z danej dziedziny, jednak mają też dalsze plany,

chcą zdawać międzynarodową maturę albo maturę SAT.

Jeśli sami planujemy wyjazd z nastoletnim dzieckiem do Wielkiej Brytanii, USA lub Irlandii – możemy zapisać je na korepetycje po angielsku przed wyjazdem, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Na pewno zdecydowanie ułatwi mu to później adaptację w nowych warunkach. Polski program nauczania języka angielskiego nie przewiduje na przykład znajomości słownictwa z zakresu podstawowej matematyki czy geografii. Nawet jeśli różnice programowe nie będą wielkie – braki w słownictwie mogą sprawić, że pierwsze lata w nowym miejscu będą bardzo trudne.

Korepetycje po angielsku – gdzie ich szukać?

Korepetycje po angielsku można znaleźć na najpopularniejszych portalach ogłoszeniowych. Prowadzą je albo zdolni studenci albo lektorzy języków obcych, posiadający także ukończony drugi kierunek studiów. Jeśli wolimy jednak mieć pewność, że korepetycje po angielsku będą prowadzone profesjonalnie – możemy zapisać dziecko do Edun.pl – to obecna w 14 polskich miastach sieć edukacyjna, która oferuje tego typu zajęcia. W Edun możemy także uczęszczać na kursy językowe przygotowujące do zdobycia certyfikatu lub do wyjazdu za granicą, nie tylko z angielskiego, ale też innych popularnych języków europejskich.

zaloguj się:

Czytaj:

Coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę do pracy. Szczególną popularnością...
Bezrobocie to bardzo trudny czas dla każdego człowieka. Nieprzyjemna jest...
Norwegia to państwo położone w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim...
Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę w razie choroby...
Tworzenie biznes planu do urzędu pracy, to działanie, które czeka...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...