CV – ważny element w poszukiwaniu pracy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Szukanie pracy to stresujące i bardzo trudne zajęcie, z którym do czynienia mają nie tylko osoby bezrobotne, ale i chcące zmienić pracę. Codzienne i systematyczne przeglądanie ogłoszeń oraz rozsyłanie swoich aplikacji to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na znalezienie etatu. Aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, na samym początku należy przygotować swoje curriculum vitae.

Każdy kandydat powinien pamiętać, że CV jest najważniejszym i najwnikliwiej czytanym dokumentem aplikacyjnym, dlatego nad jego treścią i estetyką warto poświęcić dużo czasu. W Internecie można znaleźć wiele szablonów oraz poradników dotyczących pisania CV, z których warto i trzeba korzystać. Wygląd CV powinien być estetyczny, przejrzysty i czytelny. Informacje pogrupowane i uporządkowane, a treść ujęta w syntetyczny, ale i zrozumiały sposób. Niektóre osoby popełniają błąd już na etapie wypisywania danych personalnych, używając np. zdrobnień, pseudonimów lub niepoważnie brzmiących nazw adresów e-mail. Nasze dane powinny być pełne, oficjalne i precyzyjne. Szczególnie należy pochylić się nad doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami, które grają kluczową rolę w wyborze kandydata. Oprócz wypisania chronologicznego przebiegu kariery wg miejsca pracy i zajmowanego stanowiska, warto umieścić krótkie informacje o zakresie obowiązków i szczególnych osiągnięciach. Każda nasza dodatkowa umiejętność, nawet pozornie nie związana z daną pracą może również wpłynąć na postrzeganie naszej osoby przez rekrutera.

 

Informacje w CV powinny pokrywać się z rzeczywistością- nawet te dotyczące naszego hobby, gdyż będą weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Cała treść CV powinna zmieścić się na jednej, maksymalnie dwóch stronach, przy czym nie wolno w tym celu zmniejszać drastycznie czcionki. Zbyt długie lub nieczytelne CV nie zostanie po prostu przeczytane. Umieszczanie zdjęcia nie jest konieczne, lecz jeśli pracodawca tego wymaga, należy umieścić w miarę najświeższe zdjęcie legitymacyjne lub paszportowe, które najbardziej odzwierciedla nasz obecny wygląd. Gotowe CV można dać do przeczytania bliskiej nam osobie, która spojrzy na dokument świeżym okiem i doradzi ewentualne poprawki.

zaloguj się:

Czytaj:

  Oszuści podszywają się pod agencje pracy  które legalnie oferują zatrudnienie...
Wielka Brytania od początku ostatniej fali emigracji była jednym z...
Wielu Polaków zastanawia się nad tym, ile będzie wynosić ich...
  Wyjazd za granicę może być ekscytującym przeżyciem i świetnym doświadczeniem.
Bezrobocie to bardzo trudny czas dla każdego człowieka. Nieprzyjemna jest...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...