Jak nam się żyje w Polsce?

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Polacy mają opinie narodu wiecznie niezadowolonego. Faktycznie bardzo często narzekamy, jesteśmy notorycznie niezadowoleni a bywa, że i zazdrośni o to, co mają sąsiedzi. Badania pokazują, że Polacy narzekają przede wszystkim na brak pieniędzy, następnie na słabe zdrowie, na drogi i kierowców oraz na polityków. Brak pieniędzy to rzeczywiście duży problem, który dotyczy większości społeczeństwa.

Poziom życia w Polsce ciągle jest niski, a przeciętna płaca wynosi mniej niż zasiłek dla bezrobotnych w niejednym kraju. W Polsce tylko około 30% spośród wszystkich pracujących zarabia powyżej średniej krajowej. Są to pracownicy wyższych szczebli zarządzania, lekarze, prawnicy a także część osób prowadzących własną działalność. Cała reszta zarabia tyle, że ledwie wystarcza od jednej wypłaty do drugiej, a nie brakuje także osób, które spłacają kredyty. W Polsce mamy także niski poziom opieki socjalnej, co odczuwają szczególnie osoby niepełnosprawne oraz rodzice posiadający małe dzieci. Nic, więc dziwnego, że w tej sytuacji tematem narzekań bardzo często są pieniądze. Dużą część społeczeństwa stanowią także osoby przepracowane, cierpiące na przewlekły stres, czyli takie, które pracują dużo więcej niż osiem godzin dziennie, często łącząc pracę w kilku miejscach.

 

Co gorsze Polacy narzekają nie tylko na to, że mają słabe zarobki, ale także deklarują, że nie lubią swojej pracy. Zadowolenie z rodzaju wykonywanej pracy deklaruje jedynie, co piąty badany. Wobec tych danych nikogo nie powinien dziwić fakt, że Polacy są zestresowani i cierpią na wiele chorób. Stres wynika nie tylko ze zbyt dużego obciążenia obowiązkami, ale także nieprzyjemnej atmosfery w miejscu pracy. W polskich firmach brakuje tolerancji oraz poszanowania godności pracownika. Wynika to częściowo z faktu występowania dużego bezrobocia. Mamy, więc do czynienia z rynkiem pracodawcy, który może pozwalać sobie na częste zmiany pracowników.

Polacy równie często narzekają także na naszą służbę zdrowia. Opieka medyczna w naszym kraju oficjalnie jest bezpłatna, jednakże każdy, kto musiał z niej korzystać wie, że zwykle trzeba jednak dopłacić pieniądze z własnej kieszeni. W Polsce jest za mało lekarzy specjalistów, aby więc dostać się na wizytę do lekarza trzeba niekiedy czekać miesiącami. W tej sytuacji pozostaje płatna wizyta prywatna. Podobnie sprawa wygląda z zabiegami i operacjami.System reklamy Test

zaloguj się:

Czytaj:

W jaki sposób wykorzystać zagraniczny wyjazd, by podszkolić swoje umiejętności...
W Polsce mamy prawie 16 milionów dorosłych osób, które są...
Bezrobocie to czas, kiedy wiele osób po nieskutecznych próbach znalezienia...
Dla jednych wakacje to czas beztroskiego wypoczynku. Dla innych miesiące...
Szara strefa to pojęcie potoczne, które dotyczy różnego typu działań...

najciekawsze:

Nie mówią prawie nic, bezradnie patrzą w krąg wyblakłym wzrokiem swym… Choć mogą forsę mieć, to przecież biedni są, bo...
;