Co nas stresuje w pracy?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Praca stanowi bardzo ważną część naszego życia. Od tego jak się w niej czujemy zależy nasze samopoczucie, zdrowie oraz relacje z rodziną.

praca - stres

Zdecydowana większość z Polaków deklaruje niezadowolenie ze swojej pracy. Dzieje się tak dlatego, iż w sytuacji dużego bezrobocia często decydujemy się na taką posadę jaka jest akurat wolna a nie taką o jakiej marzymy. W pracy jesteśmy bardzo zestresowani a źródła tego stresu mogą być bardzo różne. Najczęściej boimy się utraty pracy. Powodem stresu jest także zła organizacja.

 

Gdy mamy zbyt dużo obowiązków do ogarnięcia możemy czuć się przytłoczeni. Wreszcie powodem stresu są relacje ze współpracownikami, przełożonymi i klientami. Gdy praca dwóch osób jest ze sobą powiązana a ta pierwsza wykonuje ją celowo niesolidnie tej drugiej pozostaje tylko poskarżyć się przełożonemu. Takie sytuacje bywają bardzo nieprzyjemne.

 

Pracownik jest niezadowolony ze swoje pracy także wtedy gdy za mało zarabia albo wykonuje pracę rutynową. Wszyscy pragniemy także wykonywać pracę w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Jeśli pracodawca tego nie zapewnia czujemy się niekomfortowo.System reklamy Test

zaloguj się:

Czytaj:

Najniższa krajowa w poszczególnych państwach UE, wiadomo że Polacy nie...
Średnia krajowa w poszczególnych województwach - mazowieckie 5400 brutto, małopolskie -...
Wielka Brytania od początku ostatniej fali emigracji była jednym z...
W obecnych czasach praktycznie nikt nie może być absolutnie pewien...
Każdy, kto pracuje na etacie w ściśle określonych godzinach i...

najciekawsze:

Nie mówią prawie nic, bezradnie patrzą w krąg wyblakłym wzrokiem swym… Choć mogą forsę mieć, to przecież biedni są, bo...
;