A gdyby tak wziąć dotacje i zostać w kraju?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Osoby bezrobotne, zarejestrowane  w Powiatowych Urzędach Pracy, mogą obecnie otrzymać bezzwrotną dotacje na otwarcie działalności gospodarczej w wysokości 600% średniego wynagrodzenia (na chwilę obecną to nieco ponad 21 000,00 zł). Co ważne dotacje nie są finansowane ze środków unijnych, a budżetowych (Fundusz Pracy) z tego względu program powinien funkcjonować w sposób niezmieniony co najmniej do 2015 roku.

Dotacja  to alternatywa dla tych wszystkich, którzy chcieli by zostać w kraju, lecz mają niewielkie szanse na znalezienie stosownego stanowiska pracy pod względem swych potrzeb finansowych. Dofinansowanie z PUP daje szanse na bez kosztowe uruchomienie własnej firmy. Jedyny warunek to utrzymanie jej przez okres 12 miesięcy. (w tym czasie działalność nie może zostać zamknięta ani zawieszona, a rzeczy zakupione z dotacji odsprzedane) Urząd Pracy jednak nie weryfikuje faktycznego zysku uzyskiwanego przez firmę. W najgorszym scenariuszu, w  przypadku gdyby pomysł okazał się chybiony, można jedynie opłacać swoją składkę ZUS (dla nowych przedsiębiorców przez okres 2 lat to jedynie 414,85 zł/miesiąc) a po upływie roku zamknąć firmę. Jak łatwo policzyć, w ostatecznym rozrachunku taka osoba i tak będzie na plusie [21 000,00 zł – (414,85 zł x12)] = 16 021,80 zł.Czy warto więc wziąć dotacje i zostać w kraju? Na pewno opłaca się spróbować. Tym bardziej, iż sytuacja na zachodnich rynkach pracy (poza niektórymi wyjątkami) do różowych nie należy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę: Dotacje z Urzędu Pracy.

zaloguj się:

Czytaj:

Pierwsze dni pracy nowo przyjętego pracownika są bardzo ważne z...
Tworzenie biznes planu do urzędu pracy, to działanie, które czeka...
W jaki sposób wykorzystać zagraniczny wyjazd, by podszkolić swoje umiejętności...
Francja stanowi jedno z największych państw Unii Europejskiej, zarówno pod...
Ciekawostką jest to że podczas "straconej" dekady zaraz po ogłoszeniu...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...